Introverti

5. října 2013 v 0:17 | Ecritte |  přemýšlím


Lidé jsou různí, to je na nás to nejlepší. Nenajdete dvě totožné osobnosti. To je na světě to překrásné, objevování stále nových osobností :D
Každý je nějaký a proto se na nemůžeme zlobit. Příroda je všemohoucí a stále nám dokazuje, že rozhoduje o našem životě. Někdo je extrovert, jiný zas introvert, ale to neznamená, že nějaká povaha má ůmenší náplň života" než ta druhá, nikoliv. Jak extroverti tak introverti mají plnohodnotný život, pokuď jim to okolí dovolí a nebude je omezovat, což je povětšinou ten největší problém.

Já osobně jsem extrovert. Umím být velice hlasitá, i když si to plně neuvědomuji. Paradox je, že má nejlepší kámoška je introvert.
Znám lidi, kterým uzavřenost vadí, je to naprostá hloupost a jen to svědčí o pokroucenosti jejich charakteru. Já sama osobně si ráda schovávám osobní věci před světem a tak o mně nikdo nic moc neví, i když se to nezdá. Nikomu neřeknu všechno a nikomu nevybleju můj život, mé tužby a přání.

Mnoho lidí si milně myslí, že introverti nemají sebevědomí. Nemusí to být tak úplně pravda. Prostě jen své sebevědomí nevystavují na odiv. Zas extroverti nemusí oplívat sebedůvěrou. prostě se jen snaží zakrýt svoji nejistotu.
Charakter člověka se nedá změnit. Člověk může změnit pouze svůj postoj k životu, nasadit si škrabošku a tvářit se tak, jak chce okolí. Mnoho lidí nasadí falešný úsměv a až pak vyjdou na ulici. Nevím, jestli je to dobře nebo ne, to není v mých silách a ani ve vašich. Každý člověk se musí rozhodnout sám, jak se postaví životu a jestli vůbec. Postavit, nebo se raději schovat do ulity jistot? Kdo ví.
Sme jako kočovníci, bloudíme od jedné pravdy ke druhé. Bohužel nikdo nedokáže rozeznat, co je správné. Jestli odsuzovat introverty či nikoliv, zda li máme odsoudit ty, jenž se vyhýbají kolektivu a nechat je v ústranní. věřte, že teď vám odsuzování menšin či ůjiných" lidí přijde nevhodné a nelidské, ale přijde doba, kdy společnost bude "čistit" své řady od "nežádoucích". přijde, to mi věřte, ale těm lidem to bude připadat naprosto normální, jelikož v tom budou vyrůstat, nepřijde jim divné, že se takhle bude chovat druh ke svému druhu.

Nemůžeme se bránit toku a vývoji osobnosti společenstva. Asi nám to nepřijde, ale naše priority se mění a i náš pohled na některé otázky společnosti.
já osobně zbožňuju poznávání nových a nových lidí s novými a novými osobnostmi. Snad se nedožiju pádu lidské morálky... 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gréti Gréti | Web | 5. října 2013 v 16:32 | Reagovat

Tvoj článok je naozaj krásny, všetko si úžasne vystihla :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama