Dnešní studenti

6. října 2013 v 20:32 | Ecritte |  přemýšlím

Učení, učení, učení. Ano, valí se na nás toho dost. Už ste někdy přemýšleli, jaká byla kvalita školy například před padesáti lety? Jistě už ste slyšeli, že dnes se na studenty valí spousta věcí a v drtivéí věčině naprosto zbytečných. Samozřejmě můžete namítat, že se vám můžou ty vědomosti někdy hodit, ale přece jen se na nás valí spousta věcí.

Možná že se na nás valí víc učiva, ale řekněme si něco. jakou hodnotu dnes má tytul? jakou hodnotu dnes má maturita? Gymnázium je dnes pro nás špičková škola, ale přitom dřív to byla stavebka. Dřív lidé studovali se zaměřením a MUDr. před jménem bylo něco. ze škol vyšli géniové, kteří se v životě uplatnili. Dnes ze škol vychází zaměstnanci McDonaldu. Je to smutné a možná se zdá, že nemá cenu studovat.
Dejme se všichni na obráběče kovů, jelikož to nám nejvíce vynese a proč, jelikož dneska už nikdo nechce pracovat manuálně.
Dnes chce půlka gympláků na medicíánu, ano hlavu na to možná mají, aby se naučili všechny výběžky různých kostí, ale mají na to i žaludek? Co až budou pitvat mozek? samozřejmě první zavedou rozhovor se záchodovou mísou xD

Dnes sice umí mladí pojmenovat jádro buňky dvěma způsoby už na ZŠ, ale když vidí krev, tak omdlévají. Zakopaný pudl je v tom, že dřívě lidi dokázali připravit a neučili je se biflovat slovo od slova. Zkuste si někdo stáhnout brožurku BiO na tento rok Komunikaci, píšou vám tam, že nemá cenu se to naučit definici od definice, ale je důležité vidět souvislosti a pochopit, co se vlastně učíte. an co je vám fotografická paměť, když nechápete, proč to tak je a nedokážete vysvětlit, proč to tak je.

Dnes je zlá doba. Na školu většina lidí nemá a je jedno jak sou chytrý, bohužel...

Asi má každý jiný názor, ale můj je takový, že dnes se člověk bez vysokoškolského tytulu neobejde, tedy pokuď chce pracovat někde v kanceláři. Dnes ani těžká práce není podmíněna penězi. Nechtěla bych, aby se lidstvo vrátilo do dob, kdyutlačovalo "myslící" to by snad nechtěl nikdo, ale bylo by dobré se vrátit do dob, kdy se manuální práce ctila a nebrala se za "podřadnou". Ten, kdo potřebuje peníze si klidně stoupne k pásu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 photographer-bianca photographer-bianca | Web | 14. října 2013 v 19:47 | Reagovat

Mám na to stejný názor jako ty a o to víc se snažím se učit, a někdy mi ani nevadí že se toho musím učit moc, někdy mám nálady a dny kdy se učím furt a někdy i zbytečně :-D Ale vím, že se mi to určitě za pár hodit stejně nebude, protože nás učí blbosti, které v zaměstnání potřebovat nebudeme. :-) Ale je to tak no. Bohužel pro někoho bohudík.

2 Bea Sz. Bea Sz. | E-mail | Web | 29. října 2013 v 10:57 | Reagovat

Moc pěkný článek, pravdivý...
Máš krásný blog ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama