Zdravé sebevědomí

20. září 2013 v 23:45 | Ecritte |  přemýšlím

JEstli projíždíte dívčí weby, nebo časopisy, jistě jste narazili na článek o tom, že kluci mají nejraději sebevědomou holku. Bohužel jak já s oblibou říkám, člověk je tvor velice extrémistický a tak se (bohužel) v našem světě objevujou dva protiklady a to až příliš sebevědomé osoby a dále lidé, který se dennodenně haní a jsou raději zalezlí v koutě.

Zlatá střední cesta! Ano, hodně se mluví o anorexii a že by "plnoštíhlé" dívky neměly házet flintu do žita a měli by se tomuto problému, tedy hubenosti, postavit čelem a sebevědomě. Bohužel mnoho zn nich se k tomu postaví tak strašně sebevědomě, že si myslí, že spolkli celý svět!

Já nejsem moc sebevědomý jedinec, ale vím to o sobě a snažím se dívat na sebe a na svět kolem mě realisticky. Je důležité, aby si o sobě člověk nemyslel moc. Nikdo neni dokonalý, nikdo, to mi nenamluvíte. Každý má svoje chyby, které jdou méně či více vidět. Budeme mluvit o váze, jelikož to je vám nejspíše nejbližší zvláště v této době, kdy se váha řeší na každém rohu médií.
Prostorově výraznější dívky, já by jsem řekla krev a mlíko, vystavují na obdiv své nepřednosti a to nepřednosti podtrhávám. Je hezké, když se nestydíte, že nemáte zrovna tu "in" velikost, ale přeci jen někdy a to se stává především u holek, které mají velkou nadváhu, se jejich nebojácnost objeví až v přílišném množství. Většinou to bývají holky, které byly kvůli své "váze" (pojem relativní) šikanovány a nesou si do života komplexi.

Samozřejmě nemohu mluvit jen jednostranně znám plno osobností, které nejsou jak vystřižené z katalogu módy, ale zato mají dobrou duši a pro ostatní by se rozdali.

Jak existuje Jing a Jang, tak existujou dva komplexi. Mnoho anorektických dívek si nechce přiznat, že má anorexii, to jistě víte, al tento stav se může objevit poté, co dívka "závidí" těm "korpulentnějším" (z pohledu anorektičky)m že mohou jíst na co si vzpomenou, Tyto dívky si nechtějí přiznat pravdu, aby si nemuseli přiznat i to, že když by normálně jedli, tak by byly jako "ostatní".

Anorexie je hrozná věc, ale nevyváženésebevědomí je ještě horší. Mnoho lidí si kvůli malému sebevědomí berou za příklad krajní vize a obdivují extrémy. Ale proč se divit, vždsyť nás do toho tlačí média!!!Je zlý, když to říkám, ale je to pravda.

Tento článek neberte jako útok proti některým z vás, Je to jen konstatování pravdy v mých očích. Pokuď máte jiný názor, prosím, napište mi ho, ať můžu kdyžtak přehodnotit mé iluze o tomto světě ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Meggy Meggy | Web | 21. září 2013 v 11:56 | Reagovat

Docela s tebou souhlasím. Nejhorší jsou ale takový ty lidi, co říkají, že sebevědomí nemají a přitom se chovají, jak... -.-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama