Svoboda slova

14. září 2013 v 22:37 | Ecritte |  přemýšlím

Přiznám se vám k jednomu mému snu a to jest být žurnalistkou, neboli novinářkou. Mně by to bavilo. Zjišťovat fakta a psát je, ale nejspíše by jsem se neuplatnila. Dnes ať užý sáhnete po jakýchkoliv novinách či jiných médiích, pravdy se nedopracujete. Dnešní svět vidí jen ty komerční média a o něčem jako je Extra nebo Prásk už vůbec nemluvim.
Bohužel se dostáváme k bodu, kdy chce přečíst alespoň pět různých médií, aby jsme se dopracovali k něčemu, čemu se dá říkat pravda.


Nejší problém je v tom, že si lidé můžou napsat do novin cokoliv chtějí a už je jedno, jestli támhle něco pozměnili, jestli je támhle někdo podplatil, aby psali v jeho prospěch. Bohužel toto je na dením pořádku a jestli si někdo myslí, že noviny jsou seriózní média, škaredě se plete.
Udivuje mi, kolik toho mý vrstevníci znají, většinou vám řeknou, že si přečtou Bravíčko, nebo na internetu Extra, Prásk, ... to je špatně, dnešní společnost nevede děti k tomu, aby se více vzdělávali v oblasti politické či obecné.
Samozřejmě nesmíme vinu přidělovat jen společnosti, dnešní mládež se ani nezajímá, co se děje kolem ní.
Zřejmě si neuvědomují, že až se dostanou do společnosti a budou chtít někam zapadnou, začít konverzaci, tak nebudou mít o čem. Samozřejěm okolí "normálních" lidí nezajímá, jak sbalit kluka a jak se zbavujete uhrů.

Být "v obraze" neznamená se jen nabiflovat kdo je kde presidentem, nebo něco o válce v Sírii, ale chce to hledat do hloubky a chtít poznat pravdu. Kdo si myslí, že média jsou povinni vám říkat pravdu a víác než pravdu, je naivní, jelikož média si samnozřejmě věci přikrášlují aby pro jejich čtenáře bylo dané téma atraktivní a čtivé. Koho zajímají nějaký všednosti? Zrovna nic vhodného se nenaskytuje, tak ze "všednosti" uděláme něco úžasného.

Vemme si příklad například takový "konmec světa". Kolik se okolo konce světa 21. prosince 2012 nadělalo humbuku. Kolik se natočilo filmů, seriálů a kolik se vydalo článků se spekulacema ohledně konce světa, kdy nastane, co se přesně stane.
Média neškodnou informaci, jako že Mayský kalendář končí (nebo se jen prostě nenašel další díl) nafoukli do takových rozměrů, kdy lidé prodávali svůj majetek různým pochybným sektám, jen aby se zachránili, stavěli si bunkry a rabovali obchody. Nejvíce mě pobavila informace, že se země přepóluje. Různí "odborníci" tvrdili, že budou velké klimatické změny, jelikož se země přepóluje a pásy (tropy, subtropy, mírný pás,...) se spřeházejí a obrátí, ano i takové bludy jsem sdlyšela. MArně jsem si lámala hlavu, jak k tomu někdo došel, no ale nebudeme jim jejich vzdušné zámky brát, že? Mamina konci světa věřila i ségra, obě dvě věřili, že se něco stane, ale nic. Dnešní lidi jsou tak ovlivnitelný. Ale nemůžeme se na ně zlobit, vždyť my, ale i oni prožili většinu života posloucháním médií, která jpou všude a jsou nedílnou součástí našehp života.

Bohužekl je pouze na nás čemu uivěříme a čemu ne. Nikdo za nás nemůže rozhodovat, snažme se nežít ve lži a ctít pravdu. V dnešním světě je to těžké, ale i nezbytné. Snad se někdy dočkáme světa, který nám zjednoduší cestu k pravdě...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Perrie Perrie | Web | 15. září 2013 v 16:23 | Reagovat

Pěkný článek :) Ten rozruch kolem konce světa jsem nějak nepobrala :D

2 magicforever magicforever | Web | 16. září 2013 v 10:33 | Reagovat

Tiež som kedysi rozmýšľala nad novinarinou, ale nejak ma to prešlo. Písať na termíny, pre nejaký sprostý bulvár- ani trochu ma nezaujíma, komu z „celebrít“ bolo zas vidieť nohavičky (ani ak to bol chlap :D )Politika? No, ja som z tých, čo ich to práve nezaujíma. Všetci len kradnú, klamú a podvádzajú. Takže nejaký ten prehľad mám :D Nie. Proste, ak ma niečo zaujme, tak si o tom pozisťoujem viac, ale aby som sa zaujímala o všetko, to nie. Určite to príde pozdejšie, až budem môcť voliť (Preboha, veď to cca  bude už o dva roky!) Ďalej ide o to, že tragédie a bulvár sa predáva najlepšie. Keď si pozriem jeden z našich plátkov (Pravda,Sme...) Tak všetko, sú to prázdne slová. A rozhovor začínať s tým: „Bože, počul si o tej novej korupcií?“ Asi by na mňa zízal, ako debil. Aj tak je ich toľko, že má vôbec ešte zmysle v tom mať prehľad...Svetu naozaj vládnu klamstvá. To je fakt. Lenže ty môžeš buď prispievať, alebo to nerobiť. Iných neovplyvníš.  
A k čomu sa majú viesť mladý ľudia? Aby videli koľko je na svete podvodov, a že sviniari sa majú lepšie. (Nemysli si, podporovanie podobných časopisov, ako Bravo- je mi zle...)
A koniec sveta? Ľudia rozpredajú svoje majetky, ako v roku 2000. Televízie majú veľkú sledovanosť. Čím tragickejší koniec nám vymyslia, tým bude väčšie. Z toho idú veľké prachy. O čom inom to asi je...

3 GVKB GVKB | E-mail | Web | 24. září 2013 v 4:27 | Reagovat

Aktuální články
Hodnotu má to co nelze snadno nahradit     Před 35 minutami
Já jsem tvůj pán     Včera v 19:23
Všichni věří jenom ve svoje ego     Včera v 18:03
Upal se ubožáku pokud se chceš stát svatým     Včera v 17:04
Chybné zákony a ceny     Včera v 15:46
Vše je o optimální investici     Včera v 14:32
Monopoly způsobili naši slepotu k utrpení druhých     Včera v 12:06
Při dosažení vrcholu vzniká štěstí     Včera v 9:14
Globální mafiánismus     Neděle v 21:37
Z prezidenta se stala opice     Neděle v 20:02
Je naše inteligence inteligentní?     Neděle v 18:23
Proč to všude stojí za hovno?     Neděle v 15:32
Pyramida štěstí     Neděle v 14:05
Změny mají za následek krizi     Neděle v 11:42
Konzumní globalizace     Neděle v 10:13
Miloš Zeman chce zde mít Českomoravskou republiku     Sobota v 21:43
Jedinou jistotou je mučednická smrt     Sobota v 10:53
Jsi ubohý duševní invalida     Sobota v 8:30
Proč to nezkusit po zlém?     Pátek v 20:35
Miliarda nezaměstnaných     Pátek v 17:17

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama