Potrat

8. září 2013 v 17:08 | Ecritte |  přemýšlím
Určitě jste o tomto tématu již mluvili ve škole. Já sama osobně jsem potrat nezažila, ale moje ségra ano. Chci se s vámi podělit o mé názory a o vše, co jsem slyšela či dokonce viděla...


Nikomu bych nepřála rozhodování o tom, zda-li si dítě necháte nebo ne. Přeji vám, aby ste měli dítě plánovaně a pokuď neplánovaně, tak aby nepůsobilo komplikace. V dnešní době se zdá, že je to ta "nejrychlejší" metoda, jak se zbavit, nechtěného člena rodiny.
Bohuřžel moje ségra toto zažila. Byla upnutá na kluka, který nebyl tak úžasný, jak se v jejích očích zračil. Byl to hajzl, kterej fetoval a sežral nám doma všechno, co mohl. Ségra ho ale nesmírnmě milovala, kvůli němu málem skončila na kapačkách, jelikož hubla po tom, co jí řekl, že je tlustá. Také s nim chtěla mít dítě, chtěla si ho tak udržet, ale jaksi to nevyšlo, on od ní chtěl odejít po zjištění, že by byl tatínek, jen díky mamině ne.
Pro ségru to bylo příšerné, ona si přála mít miminko, ale nemohla si ho nechat, neměla právi, peníze. Pro ní byl lepší potrat, jelikož porod by byl velice komplikovaný kvůli srdeční vadě a navíc už by se s tim drobečkem nemohla rozloučit. Dodneška při ročení toho zákroku brečí. Ano, potrat vám zanechá stopu a některé lidi poznamená do konce života.
Je příšerné vědět to, že vlastně zabíjíte človíčka, i když do toho 3. měsíce ne úplně kompletního.

Dnes už se dá vše řešit do velké míry anonymně díky babyboxům.
Naše základní právo je právo na život a tak, kdyby už nechtěné dítě, alespoň by jsem mu dala šanci, se adaptovat a dostat se do rodiny tak rychle, aby se s nimi okamžitě sžilo. TAkže pro mě je schůdnější cesta adopce a zařízená již při zjištění, že jsem těhotná. Jelikož matky se zbavují "nezodpovědně pořízených" dětí a přitom spousta žen či mužů mít dítě nemůže. Samozřejmě názory jsou individuální a každý to vidí jinak.

Nikoho nemůžeme za jeho názor odsuzovat, ale jedno je fakt. Pokuď je vám patnáct, nebo nejste na to připraveni (nemáte SPOLEHLIVÝHO! partnera, žádná práce, žádné úspory, žádný byt) a ste "v tom" je to vaše blbost a vy si za to musíte nést následky. Samozřejmě neni celá vina na vašich bedrech, ale z poloviny i na "jeho" bedrech. Nezapomínejte, že nikdo vás nenutil mít nechráněnej sex, nebo nebrat prášky a pokuď jo, tak to jděte rovnou na policajty ;)
I když se vám to může zdát tvrdý, tak vězte, že realita je takovýá. Pokuď si někdo myslí, že když bydlí u rodičů a nemá stálou práci, tak že si může upíchnout prcka, něco je s nim špatně. Myslete na to, do čeho to dítě přivedete. Lepší je vůbec neryskovat a chránit se jak se dá, samozřejmě předpokládám, že každý zná základní formy ochrany a nemusim tu moralizovat se sexuální výchovou.

Pokuď někdo odvracel zrak od každého slovíčka "sex" či "sexuální" neměl na tento článek klikat, dále pokuď někdo chce nahlásit tento blog jako blog s nevhodným obsahem, tak musí bejt máklej, promiňte, ale už se mi to také jednou stalo při podobném tématu. Toto téma je naprosto přirozené a je důležité o tom mluvit a vědět, že se o tom mluvit smí. Dnes neni potrat tabu, takže když máte problém, dá se prokonzultovat s někým ať s vaší rodinou, nebo s odborníky ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 It doesn't matter It doesn't matter | Web | 8. září 2013 v 17:16 | Reagovat

Já kdybych si musela vybrat jestli si dítě nechat nebo ne, tak nevím co bych dělala ;D

2 Em Zet Em Zet | Web | 8. září 2013 v 18:58 | Reagovat

Tak jako i přes vážné téma mě totálně dostala věta: "Byl to hajzl, kterej fetoval a sežral nám doma všechno, co mohl." :-D
Nechodila tvoje sestra s mým bratrem? :D

3 placeforchanni.blog.cz|Channii placeforchanni.blog.cz|Channii | Web | 8. září 2013 v 19:21 | Reagovat

[2]: :D :D tak toto ma dostalo

ja som proti potratom, ak ho matka nemá ako zabezpečiť dala by som ho spoľahlivej rodine, ktorá by sa oň postarala. Ale to hovorím teraz, keď to nemusím riešiť ja osobne... neviem čo by som robila.

4 Žanet Žanet | Web | 8. září 2013 v 19:38 | Reagovat

Souhlasím s tebou Ecritte. Toto je úžasně napsaný článek, a já bych to rozhodně řekla úplně stejně!! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama