Škola koníčkem?

29. září 2013 v 20:03 | Ecritte |  žiju

Asi vás nadpis zaskočil, ale nebojte. Jestli je z vás někdo pilný student jistě postřehl to, že se na něj vše valí. Takové problémy mají prváci, kdy neví kam skočit, jelikož musí dohnat, to co se nenaučili na základce + nové učivo.

Příští týden píšeme ve škole spoustu písemek a to z nového učiva, navíc přijede babička a já si musim uklidit pokoj, ale kde na to vzít čas? Já mam jeden velký problém a to ten, že má maminka je veliká perfekcionistka, pro kterou je trojka "špatná" známka, což není zrovna nejlepší přístup, jelikož teď toho mam opravdu moc a ještě navíc musím chodit do ZUŠKY.
Nevím kde mi hlava stojí a nemám vůbec žádný čas na mé koníčky, zanedbávam blog a mé kamarády. Což je to nejhorší co existuje ;D. Ale jelikož člověk nemůže žít jen školou, musí taky odpočívat a "regenerovat se", tak jsem změnila můj postoj vůči škole. Už neberu školu jako nutnost, ale jako koníček.
Nevalte oči! Ano, jsem naprosto normální. JEn jsem prostě změnila mé koníčky. Zkuste to ;)
Prostě berte učení jako něco, co vás baví. Samozřejmě nepočítám s tim, že by někoho bavilo se šrotit vzorečky, ale zkuste dychtit po dalších a dalších vědomostech. Já jsem prostě šílenec a jsem sebevrah. Ano,m jsem i workoholička, ale tento přístup pomáhá!
Prostě jsem iniciativní. Googlim si látku a ještě něco navíc. Vždy se šikne vzoreček navíc, který vám zjednoduší počítání.
Asi vám toto přijde naprosto nesmyslné, ale nesmíte se deprimovat kvůli tomu, že píšete. Nezvošklivujte si učení, vždyť ot nic neni ;) jakmile si začnete říkat, jak je to děsný, jak to nezvládnete, tak budiž...

Tento článek měl inspirovat pesimisty k tomu, aby se na svět podívali i s růžovými sklíčky. Nic neni tak hrozné jak vypadá a vše se dá přetvořit v zábavu :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 EARL EARL | Web | 30. září 2013 v 1:21 | Reagovat

Během těch 5 měsíců jsem chodila k psychologovi a absolutně mi to nepomohlo. Místo toho aby mi nějak pomohl jsem od něho chodila věčně nasraná , protože mě a mým problémům absolutně nerozuměl a dělal toho nejhoršího ze mě - i když já jsem v určitých věcech opravdu nejhorší nebyla ;)

A to mám jako jít k odborníkovi a říct mu , že to všechno je nejspíš kvůli drogám ? To by pro mě asi neskončilo s dobrým koncem :)

2 Gréti Gréti | Web | 2. října 2013 v 17:42 | Reagovat

Po pravde považujem ružové sklíčka za jednu z najhorších vecí čo človek kedy môže urobiť. Nenávidím si niečo prikrášľovať a potom v čase keď sa na mňa niečo zrúti sa potknúť o pravdu. Preto sa snažím byť realista.
Učivo ma baví len keď sú to určité predmety a určité látky. Nemôžem predsa všetko zbožňovať nie? Doma sa zasa nikdy nezvyknem učiť viac než máme na úlohu, pretože učivo pochopím už v škole na prvý krát, informácie navyše zasa väčšinou vyhrabem oddakiaľ zo zaprášených kútov mozgu.
Školu ako celok zasa takto neviem označiť či zlá alebo dobrá. Kolektív je pre mňa jedna pohroma, podaktorý učitelia tiež, iných mám zasa rada a učenie mi ide skvele :)
Ale inak nie si sama, čo máš mamu perfekcionistku. Ale u mňa už je jedna dvojka z päťminutovky prepadák :D

3 Chica con sueños Chica con sueños | Web | 2. října 2013 v 22:29 | Reagovat

Dobrý článek na zamyšlení... v prváku jsem to taky nezvládala. Prostě samé opakování apod a já si připadala strašně hloupě, že si nic nevybavuju...
No, tvou metodu zkusím, ale zas z každého předmětu nejde udělat koníček... :) z matiky bych to teda vůbec nedokázala:D

4 Celene Celene | Web | 4. října 2013 v 17:18 | Reagovat

taky se to teď na mě valí ze všech stran, tak si snažím nakecat, že mě to děsně baví :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama