Život

12. srpna 2013 v 13:38 | Ecritte |  žiju

Bohužel dnes již neplatí, že jedinou jistotou je vlastn život. Dnes už ne. Když si představíte, že váš, můj život drží v rukou několik lidí. Ano, stačí vydat pokyn či zmáčknout tlačítko a ve vteřině se jadernými zbraněmi setře všechen život. Ano, je fun - fiction, ale rozhodně to neni nereálné. . .

Každý člověk žije za nějakým účelem, má něco vykonat, co zvrátí, nebo alespoň, i když vzdáleně, pomůže zvrátit předepsanou budoucnost. Možná, že tomu máme všřit, že každý má nějaký důvod tu být. Ale nicméně jsme dostali život a šanci ho využít jak chceme. Chtěla by jsem někde najít návod, který mi řekne, jak mám žít aby jsem neudělala tolik chyb, jako za těch pouhých patnáct let.
Bohužel jsem tutorial zatím nenašla (pokaď o něm víte, prosím, podělte se o vědomosti, po kterých bažili již dávno mrtví alchimisti a filozofové) udělejme Shakespearovi a Hamletovi radost a zjistěme zda "být či nebýt".

Když se někdy dívám na hvězdy, herce, zpěváky hned bych si s nima život vyměnila. Ani ne tak žít v luxusu, mít svoji postel s nebesy a snídat kaviár a šampaňské, ale něco dokázat. Nejsem na zemi jen od toho, abych spotřebovávala kyslík. Nechci být další figurín v davu, která se potácí sem a tam. Chci být vědec, někdo, kdo něco dokázal a lidé alespoň podvědomě znají jeho jméno. S tímto jdu do života. Mám vysoké ambice, já vím, ale nechci mít v pětadvaceti dítě, založit si rodinu a nechat vše plavat. I když šplhám po žebříku mých ambicích pomalu a teprv jsem se vyškrábala na první příčku, cesta bude stále rychlejší. Už je za mnou základka a já se můžu natáhnout po příští příčce a to maturitě, ale ještě jsem jí neuchopila a musím se secsakra natahovat.


Jak vidíte, zvolila jsem citáty filozofú, kteří teprv ty základní kameny filozofie zakládali a dalo jim to spoustu práce. Přec stále nikdo nevyluštil podstatu bytí a stále se mlátíme mezi pochybami a všedním životem.
Události okolo mě mi připomínají, že nežijeme věčně a že čas se krátí a tenčí.

Přeji všem, aby využili svůj čas prospěšně a tak, aby byli nadmíruspokojeni...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama