Zážitky z MHD

10. srpna 2013 v 10:58 | Ecritte |  žiju
Nikdy jsem nechápala lidi, který tvrdí, že "sockou" nikdy nepojedou. Mně nic jiného zbývat nebude, čtvrt hodiny v autobuse a půl hodiny v tramvaji a sem u školy. Pěšky by jsem to asi neušla ;). Mamina mě nerada pouštěla samotnou do Plzně a tak pře přípravnýma kurzama jsem málokdy jezdila sama po Plzni. Kdo zažil přestavování tramvajové tratě, jistě ví, že mu vyjde lépe, když bude pěšky, nebo zvolí jinný dopravní prostředek.
Jedeš do téhle stanice dvojkou, pak dojdeš tam a přestoupíš na čtyřku, pak si zajdeš tam a pokračuješ až tam dvojkou, ale tam budeš muset vystoupit a dojít pěšky. Ano, dostat se na druhý konec Plzně s tramvají byl přímo nadlidský úkol a bylo to jen pro opravdu tvrdé povahy.

v MHD potkáte spoustu zajímavých lidí i méně zajímavých. Někdy je lépe si sednout do jiného vagonu a někdy, počkat pět minut na další tramvaj.
byla jsem svědkem mnoha "dobrodužství" s MHD. Například, když se jedné paní zasekl kočárek ve dveřích a tramvaj se rozjížděla. Nebo hádku studenta se zlomenou nohou a babičkou, která považovala za nutnost, aby se ten kluk zvedl a balancoval na berlých jen pro to, že se babičce nechtělo jít na druhej konec, aby se usadila někam jinam.

Ale teď vyprávění, které se stalo mé sestřičce Janičce:
Když čekala u nás ve městě na autobus, autobusák nebyl příliš dobře naladěný a tak zastavil, otevřel dveře a obratem je znovu zavřel. Jana bušila na dveře a on je otevřel, vysvětlením pro něj bylo, že Jana nestála na zastávce. Stála pár metrů od cedule s jízdními řády a se značkou autobusová zastávka, seděla pod přístřeškem na lavičce autobusové zastávky, ale řidičovi to zřejmě nebylo dost zřejmé a vyžadoval velice přesné znaky toho, že někdo hodlá nasednout do autobusu.

Jednou Janička lomcovala dveřmi autobusu v domnění, že jí zastavil, aby nastoupila, řidič byl dobrák a opravdu jí otevřel, ale nezastavil kvůli ní, zastavil na křižovatce na červenou.

Jednou řidič vyhodil ségry kámošku z autobusu, osmnáct korun chtěla zaplatit 2000 xD

Když sem jela s babičkou a ségrou před několika lety do Plzně a neznala jsem to tam, mamina mi řekla, že máme vystoupit na konečný, myslela tím Gerskou a já to nevěděla, když sem se zeptala táty, řekl, ať jedeme na autobusák. V autobuse byl nějakej začínající a já mu nadyktovala, že chceme na autobusák, díky ségře sme vystoupili dobře, ale lekla jsem se, že sme zbytečně platili spoustu peněz. Naštěstí to ten mladej spletl a tak sme jeli ani ne za polovic.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zzz Zzz | 10. srpna 2013 v 11:37 | Reagovat

Tvoje ségra má dobrý zážitky, yale ty taky. :D

2 Šárík and Lusík Šárík and Lusík | Web | 10. srpna 2013 v 12:58 | Reagovat

Dobrý zážitky :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama