Vede luxus k rozmazlenosti?

25. srpna 2013 v 22:29 | Ecritte |  přemýšlím
Alonso už umí postovat sám.

Na Facebook mi chodí různý odkazi na drbárny a mezi nimi i odkaz na fotky pětiletého kluka Alonsa Matea. Jeho outfity jsou úžasné, ale kdo z nás by si mohl dovolit takový luxus a kupovat si věci za tisíce až desetitisíce. Navíc děti rostou ohromnou rychlostí a tak co mu je na jaře, už neni ratolesti v létě a tak musí být velice nákladné luxusně šacovat chlapečka, kterému je pět roků.
Samozřejmě jsem si k tomu musela přečíst i komentáře. Mnoho lidísoudí, že musí být rozmazlený, pak jsou tu ti, kteří tvrdí, že je to pro něj naprosto normální mít košili za osum tisíc, takže rozmazlený není.
Co si myslíte?


Můj názor:
Dětem je jedno, že mají to a to za x tisíc. Oni to tak neberou. Jejich dušička je nezáludná a ještě si plně neuvědomují váhu peněz. Proto nemusí bej Alonso rozmazlený. Pro něj je to naprosto samozřejmé, že se oblíká jak kdejaký model. To je jeho standart. Otec se koupe v penězích, tak proč by nedopřál synkovi vše, po čem touží. Jen jeho pásek stojí víc, než půl mýho šatníku xD v ruce má iphon.
SWAG, bejby.

Jednou z něj možná bude zakomplexovaný dospělí, co očekává od života více, než je zdravé. Až jeho papá skrachne, pak bude na dně, bude hlouběji než kdejaký bezdomovec v ČR, jelikož ochutnal luxus a to je sakra náviková chuť.
Bohužel dnes a to hlavně v Americe, rodiče ubližují nepředstavitelně dětem. Pane bože! Dítě je nejšťastnější, když může skočit do louže, když se může válet na pískovišti a rodič s povzdechem řekne: "No jo, čistá špína.". Vídam mamiky, který si pišně vykračují s dítětem, které je komplet v bílých značkových věcech a toužebně hledí na kamarády, kteří se hrabou v pískovišti, ale ono nemůže, jelikož by si zničilo Nike kalhoty, který stály maminku majland.
A co až začne být náročnější? To mu budou v osumnácti kupovat soukromý letadlo a brýle vykládané brilianty. Je hezký na pohled, když se dítě takhle oblékne. Hned si říkáte, to je ale fešák, tomuto sluší, ale už si neříkáte, že je roztomilý, že je klásnej a že je ňuňáckej! A proč? Jelikož se oblíká jak dospělej.
Sakra neteř nosí nba triku Čmoulinku, ne značku Gucci. Na zahradě se vrtá v hlíně a když jí melouna a ukápne jí na triko, tak všechny přesvědčuje, že se to vypere a má pravdu a když ne, tak to triko za stovku se vyhodí, nebo se bude nosit doma.
Někteří tvrdí, že se z něj stane buzerant. Kdo vám sakra řekl, že dobře oblíkaný chlap musí bejt zákonitě buzerant?! Já si myslím, že z něho vyroste kluk, který nebude mít nedostatek a projeví se to na jeho chování. Možná z něho bude snob, nebo jen bude mít velké sebevědomí, to nikdo neví, ale můj názor je, že bude mít velikej mindrák, jelikož dětství je to nejdůležitější co věčina z nás ještě má a někteří už na něj můžou jen vzpomínat, ale mají na co vzpomínat, to je důležité. V dětství se rýsuje povaha, psychika, různý dovednosti či nedovednosti. Dětství je potřebné stádium pro vývoj osobnosti.

Malý model.

Košile za dvacet litrů vydrží Alonsovi tak tři měsíce. Pak z ní jednoduše vyroste a koupí se mu nová. Za třicet.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 26. srpna 2013 v 8:48 | Reagovat

O tom klukovi jsem neslyšela, ale je fakt, že ty obrázky s malými dětmi navlečené ve značkovém oblečení mi trochu vadí. Pokud je tak rodiče vyšnoří na focení - proč ne, ale jestli to nosí každý den, nedokážu si předtsavit, že by se venku někdy ušpinili, třeba když bude dělat blbiny s ostatníma...

2 dajta dajta | Web | 26. srpna 2013 v 9:35 | Reagovat

taky jsem o něm neslyšela, ale wow oblíkají ho skvěle jen jde o to jestli se ten kluk cítí dobře, jak jsi napsala, dítě je stejně nejšťastnější venku, kdy nikdo neřeší že je špinavé :)

3 Ofélie Ofélie | Web | 26. srpna 2013 v 10:43 | Reagovat

Oh, tyjo o tomhle jsem vůbec nevěděla. Mám smíšené pocity. Sama bych takové oblečení nikdy nechtěla, mám ráda skromnost v oblíkání, protože potom vynikne povaha.
Znám jednoho chlapečka co to má podobné a je to namyšlený fakan, který si neumí zavázat tkaničky a vyčistit zuby sám. Ale to asi není o oblečení, ale přístupu rodičů. Takže pokuď si může normálně hrát, jíst babiččin koláč, chodit do normální školy a rodiče ho nutí do klasických věcí jako je vysmrkat nudli, uklidit si hračky a tak, proč ne, že.

4 Lištička Lištička | Web | 26. srpna 2013 v 17:15 | Reagovat

Ako dieťa podľa mňa skôr vníma to, že má tričko a košeľu krásne modrú než že je to Gucci.
Ale samozrejme, keď vyrastie, asi ho to dosť ovplyvní a neviem, či práve pozitívne. Veď aj keby mal správnu výchovu a prístup a všetko, vyrastať ako milionár rozhodne nie je o nič ľahšie než byť obyčajný kluk.
Môžem jedine súhlasiť s Oféliou, škody budú menšie, ak ho nebudú chovať úplne ako v bavlnke. ;-)

5 ann-ihilation ann-ihilation | Web | 27. srpna 2013 v 11:58 | Reagovat

Nemůžu si pomoct, ale připadá mi to hrozně hnusný. Malé děti by se podle mě neměly oblékat jako modelové, ale pohodlně (aby si mohly hrát) a barevně (protože barvy mají vliv na rozvoj psychiky). Sám si to asi neuvědomuje, to máš pravdu a teoreticky by to na něj vliv mít nemělo, ale bude a to kvůli sociálnímu kontaktu. Je možné, že mu ostatní budou závidět a sám si vypěstuje nadměrně velké sebevědomí.
A jak se tak koukám, tak v tomhle oblečení by se mi nelíbil ani dospělej chlap, asi současnou módu moc neuznávám. :) Jsem celkem ráda za dětství s trikama sto a jeden dalmatin a podobně. :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama