Tipy pro lepší paměť

27. srpna 2013 v 20:50 | Ecritte |  návody

Téma "škola se blíží" většinu z vás asi naštve, jelikož ze všech médií na nás moderátoři chrlí, že ani ne za týden začne škola. Pro mnoho z nás to znamená učení, učení, učení a nohdy ještě náročnější, než předchozí roky.
Jak probudit svůjh mozek a procvičit svoji paměť, aby nás při testech neklamala?"Kde mam klíče?"
"Co že sme si měli vzít?"
Zapomínání je lidská vlastnost, ale někdy je to na obtíž, přináším vám pár rad, jak si procvičit mozek.

1. Dostatek tekutin
Pitný režim je důležitý, to jste jistě slyšeli, ale dostatek tekutin je důležitý i pro váš mozek. Jestli nepijete, jste ounavení a bolí vás hlava, zřeďte krev čistou vodou. Dobrá je také čistá voda s citronovou šťávou.
Doporučuji čaj s černým rybízem, který vám zlepšuje paměť a schopnost učit se, sama každý den piju rybízoví čaj a nejsem tak unavená. Dále raději pijte bylinné čaje a nejlépe zelený.

2. Procvičte své tělo
I když se vám to moc nezdá, i hodinky ve fitku pomůže vaší paměti, jelikož vám rozproudí krev, která půjde i do vašeho mozku

3. Kyslík
Choďte ven. Už není tak parné počasí, takže se teple oblékněte a vyrazte na večerní procházku, je to velice uklidňující a prokrví vám to mozek.

4. Zbourejte každodenní rutinu
Chodíte stále stejnou cestou? Zkuste to vzít oklikou. Sedíte doma jako pecky, nebo bloumáte po přírodě? Vyražte do města. zkuste si najít nějakou zájmovou činnost. Jakmile upadnete do každodenní rutiny, tak váš mozek zlenivý a nebude se mu chtít přemýšlet.

5. K lepší paměti hrou
Luštěte křížovky, sudoku a různé osmisměrky. Zahrajte si Sázky a dostihy, Monopoly, šachy, dámu, ale například i člověče nezlob se. Vyěňte plošinové hry za logické. I dobrá střílečka vám protrénuje mozek, jelikož musíte být stále ve střehu a strategickjy myslet. Dále doporučuji vyšívání, jelikož musíte počítat a dávat pozor, co šijete.

6. Nepřejídejte se
Vepřo, knedlo zelo? Ne! Zvolte spíše lehčí jídla, jelikož když jste najedění jste unavenější a i mozek chce jít do hajan a odvalit se od stolu na pohovku ;)

7. Spát! Spát! Spát!
Problémem je, že se nedokážete odtrhnout od seriálu a nad ránem jsi mnozí jdete lehnout. Zarazte to, pokuď nebudete vyspaní, ani mozek vám fungovat moc nebude ;) Spěte alespoň osum hodin a někdy, když se cítíte unavení, tak si zkuste lehnout a na pár minutek zavřít oči.

8. Stále myslete
Že někdy vypnete a zapejkáte do zdi? to vašemu mozku moc nepomůže. Když jdete po městě, zkuste vnímat vše okolo vás. Támhle jde paní s kočárkem. Ten kočárek je jantarový asi manžestrový...hned se vám procvičí mozek

9. Nekuřte, nepijte alkohol a nepřehánějte to s kofeinem
To je jasné. Ani kofeinu si moc nedopřávejte, sice vás to probudí, ale je to spíš takový extrémní náraz, který za chvíli poleví a vy jste poté vyždímaní ;)

10. Jezte vitamíny
Než sáhnete po doplňcích stravy, zkuste jíst více ovoce a zeleniny, které jsou bohaté na hořčík. Dále ryby, kakao nebo brambory. Pro dostatečný příděl jodu jezte ryby nebo hodně ho je ve vnitřnostech, při nedostatku jodu vám hrozí i psychické problémy, takže se játrům nevyhýbejte ;) Dále vám k lepší paměti pomůže vitamin B12, který je taktéž v rybách a vnitřnostech, navíc je v mléčných výrobcích. Zinek je v mléčných výrobcích a železo najdete v luštěninách v žloutku nebo v mase.

11. Žvýkejte
I když je to pro mnoho z vás neslušné, pomáhá to k prokrvení mozku. Zlepší to vaši paměť až o 35%! A to už zy to stojí ;)

Typ na závěr: Pokuď ste ráno ospalí a "neproloupnutý" jak říká má babička, zkuste na sebe chvíli otevřít okno, nebo vyjít na balkon, ale opravdu jen na chviličku, aby ste nenastydli. Pomůže to zrychlit váš krevní oběh a nemusíte zrovna skočit pod ledovou sprchu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sasha Sasha | Web | 28. srpna 2013 v 7:01 | Reagovat

som rada že si sa prihlásila do súťaže :)

2 Kelíns Kelíns | E-mail | Web | 28. srpna 2013 v 10:38 | Reagovat

Dík za tipy. Určitě mi pomůžou.
Media mě strašně štvou. Jak si má člověk užít poslední dny prázdnin, když na nás na každém rohu volá nápis ZPÁTKY DO ŠKOLY!

3 ellnesin-blog ellnesin-blog | E-mail | Web | 28. srpna 2013 v 13:45 | Reagovat

Taky ráno koukám z otevřeného okna a vážnĕ to pomáhá. Tedy aspoň mnĕ, že? :-D

4 Frankie Frankie | Web | 29. srpna 2013 v 16:17 | Reagovat

super, něktěré rady použiju, akorát teda nevíš v čem je ještě ten jod? Ryby nejím a vnitřnosti taky ne, takže jsem asi v pytli xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama