Papír a tužka vs. textový editor a klávesnice?

14. srpna 2013 v 14:10 | Ecritte |  typy začínajícího psavce
Už vás někdy napadlo co je lepší? Jestli zasednout za monitor a "bušit" do klávesnice, nebo si vzít papír a tužku či propisku, uvelebit se a začít psát?


Já osobně preferuji druhou možnost. Nenínad posezením v přírodě a smolením něco pro ostatní nesrozumitelného. Ale mnoho nevýhod je ukaždé možnosti. Ale shrňme si klasický způsob:

+ Uvelebit se můžete kdekoliv
+ Rozhodně nehrozí, že při psaní vám spadne nespolehlivý program
+ Je to velice uklidňující a nostalgické
+ Dobře přenosné
+ Nepotřebujete elektřinu

- Stromy vám za to nepoděkují
- Může dojít papír
- Tužka či propiska dopíše
- Škrtání
- Bolí z toho ruka ( pro puberťáky: "Ze psaní bolí ruka")

U počítače si jistě domyslíte výhody x nevýhody. Ale jak já obhajuju blok papíru a psací náčinní? Jednoduše, žádný počíač vám nedá ten pocit, ten pocit, že napíšete cokoliv chcete, že vyjádříte cokoliv chcete a že to dílo, co vám vzniká pod rukama bude BOOM! Bohužel jsou to jen klamné idee, ale ten pocit. . .

O některé spisovatele jsem se blíže zajímala a nijak mi nepřekvapilo, že využívají spíše modernější věci. Takže zasednou k počítači a začnou "bušit" text do klávesnice. Ani se jim nedivím, že volí spíše počítače, nebo dříve psací stroje. Je to přeci jen jistota, že vám nikdo cár papíru nepolije kafem či ho neskartuje jako něco přebytečného.Jaký názor máte vy?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama