Násilí v rodině * čísla na krizové linky a linky bezpečí

28. srpna 2013 v 18:46 | Ecritte |  žiju

Zrovna sedím u počítače a nevím, na jaké téma napsat, když slyším začínající hádku. Nějací lidé pod náma na sebe řvali s otevřeným oknem. Neznám je, ale vím, že mají dítě. To mě donutilo zamyslet se, jaké mam štěstí, že mám zrovna mojí rodinu.Rodina je tu od toho, aby nám pomáhala, ale vždy to tak jednoduché není. Není zvláštností, že má dítě jen jednoho rodiče, nebo že má pár nevlastních sester a bratrů. Bohužel takové věci se stávají, ale pokuď jsou muž i žena rozumní, tak se rozejdou ještě předtím, než se hádky začnou stupňovat a dojde k nějaké "nehodě".
Jindy tomu brání dítě. Žena by domácnost sama neutáhla, možná čeká druhý, nebo jen nemá dobrou práci, muž není ochoten platit alimenty a rozvod by se mu hodil. Samozřejmě to není úplně až tak častý, ale také znám takové rodiny, kde spolu zůstávají a před dětmi se tváří jako kdyby bylo vše v nejlepším pořádku.

Když jsou dva spolu již delší dobu, hádka sek či hádka tam je naprosto normální, ale pokuď hádka přesahuje v násilí, je něco špatně. "Normální" žena by se s agresivním partnerem rozešla, ale existují ženy, které jsou na své partnery vázané více než je zdrávo. Pro ně je partner přednější než dítě a tak si od něj nechávají útoky líbit. Samozřejmě jakmile manžel vystřízlivý začne se omlouvat, začne být hodný. Většinou by ste neřekli, že druhý z partnerů je agresivní. Žena nebo i muž nejdříve vysvětluje modřiny tím, že upadl, praštil se o stolek, nebo že ani neví, kde k tomu přišel, dále se začíná rozsah modřin zvětšovat a nakonec to může skončit i zabitím partnera a je jedno, jestli trpícího agresorem, nebo agresora trpícím. Pokuď sledujete zprávy i obrana, pokuď jí soud neshledal opravdu nutnou a to by bylo v případě, že by na vás partner vystartil z nožem , se počítá jako vražda a nikdo většinou nikomu nevysvětlí, že manžel/ka by ho/ji určitě zabil/a, kdyby nezasáhl/a.


Když to slyší děti, většinou si to přikládají za vinu, jelikož nechápou zdroj agrese opilého rodiče. Zhorší se jim známky, jsou tišší, nebo naopak na sebe poutají pozornost a náznaky volají "SOS", bohužel jen cvičené oko dokáže rozpoznat signály domácího násilí.
Ze všeho nejhorší je, když rodiče zatáhnou do hádky dítě. Dítě se pak musí postavit na jednu stranu, alke na kterou? Srdce mu volá "na slabší", ale pud sebezáchovy zas "na silnější. Většinou se dítě postaví za matku, to už tak v přírodě bývá. Někdy se agresor přeorijentuje z manžela/ky na dítě. Bohužel vídáme v televizi, že matka o tom ví, že otec (nebo i naopak) bije své dítě, ale nezasáhne, nikam nezavolá. Bít můj partner dítě, tak ho zabiju sama a bude mi jedno, na jak dlouho budu sedět.

Díky bohu, dnes už tyto problémy nemusíte řešit samy, existuje spousta bezplatný linek, na kterých vám pomůžou. Stačí zavolat z mobilu, poslat email, nebo zavolat z budky. Pár minut může zachránit život vám i vašim blízkým. Jistě už jste o tom slyšeli. Ve škole jste měli přednášky, ale nezapomínejtre, nic není jen "nevinné škádlení", pokaď vám po tom zůstávají otoky, nebo modřiny. Nebraňte svého otce, matku, který napadá vás, nebo partnera...


více o službách najdete zde: http://www.linkabezpeci.cz

zde jsou kontakty na krizová centra ↑

Přeji vám, aby vás toto nikdy nepotkalo, ani vaše blízké. . .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sasha Sasha | Web | 29. srpna 2013 v 7:57 | Reagovat

bude :) ked bude zverejnená prvá téma budú zverejnené aj dodatočné pravidla :)

2 sarush ef sarush ef | Web | 30. srpna 2013 v 0:10 | Reagovat

No, nemyslím, že je pro nějakou matku partner důležitější než dítě, ale vázané na něj bohužel jsou. Je to šílený.

3 S-hejvi S-hejvi | Web | 30. srpna 2013 v 8:26 | Reagovat

nesnáším násilí, je to hnus..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama