Jak ne/blogovat 2. díl

20. srpna 2013 v 21:27 | Ecritte |  návody

Zrovna se mi ozvaly kamarádky, že potřebují pomoct s blogem. Já jsem jim k službám a rovnou poradím i některým z Vás.
Nečekejte, že toto bude nějaký originální a všestranný návod. Ne! Pokuď chcete všestrannou radu jak na blog pro každého, budete tápat jako alchymisté s kamenem mudrců a lektvarem, který vás učinní nesmrtelnými.


Tak poslouchejte a vnímejte, snad vám to v něčem pomůže.

1. Adresa blogu
- zadáním přímé adresy tvoří sice jen nepatrnou část z návštěvnosti, ale vše je důležité. Pokuď máte v adrese prapodivné znaky a název více jak dvě slova, už je zadání pro návštěvníka stížené a někdy docela nemožné. Proto volte chytře! Na všem záleží.

2. Layout
- samozřejmě nemusíte mít nějaké super vypracované záhlaví, či oslňující layouth, ale myslete na to, aby text byl čitelný a návštěvník neoslepl. Kdo by se chtěl vracet na blog, který mu vypálil sítnici.

3. Obsah
- je samozřejmé, že obecné blogy mají k velké návštěvnosti dál, ale neztrácejte naději. Pište srozumitelně, zajímavě a hlavně pravidelně. Kdo by chtěl číst dlouhý blok textu? Oddělte jednotlivé odstavce. Sotva kliknete na blog, spousta nevzhledného textu? Použijte oddělovač, který najdete při psaní článku nahoře na modrošedé liště, druhá řádka, první z leva.
Obohaťte text o obrázky.
Využívejte psátí Téma týdne. Je to velice užitečné a přivede vám to návštěvníky skoro zadarmo!

4. Chraňte své soukromí
- pokaď chcete dělat vlogy, myslete na to, že vše zůstane na internetu. I když smažete video či blog, stále budou existovat, i když se to na první pohled nezdá. Nezveřejňujte vaše osobní údaje a kde bydlíte. Nikdy nevíte, kdo váš blog čte.

5. Komentáře
- snažte se komentovat články, ale smysluplně! Žádný, "Jéééé hezúúúú". zkuste vyplodit klidně i pár vět, které objektivně hodnotí obsah článku.

6. Originalita
- buďte originální! Nekopírujte dlouhé články z wikipedie, nebo dokonce články jiných autorů. Je to strašný zlozvyk. Nechoďte moc s proudem, pokaď si všichni dávají růžový blogísek, zkuste si dát modrý blogísek. Uvidíte, budete vyčnívat z hordy a spíš si vás někdo všimne.

7. Pište pravidelně
- snažte se napsat alespoň 2 až 3 články za týden. Je docela nemilé, když jdete na blog, kde od rakouska - Uherska nikdo nebyl.

8. BlOqUíSeK
- pište čitelně a srozumitelně. i když zrovna já vám v tomto nemůžu radit, tak i podle českého pravopisu. ulehčete vašim návštěvníkům práci s luštěním vašich tajných zakódovaných zpráv.

9. Sb, SONB, SONG, . . .
- přitáhne vám to návštěvnost, ale stojí to za to? Nepotřebuju sbénka nebo affska, na blog si dám odkazi blogů, které se mi líbí a na které chodím. Většina SONB skončí, ještě než začne. soutěžte si, ale po prvotním nadšení vaše zapálení ochabne, věřte mi.

10. Nehleďte na rady, snažte se řídit vašim svědomím
- tak tuto vám asi moc nepomohlo ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Little bit Perfect Little bit Perfect | Web | 21. srpna 2013 v 10:19 | Reagovat

Pěkné, nováčkům to pomůže :)

2 Allys Allys | Web | 21. srpna 2013 v 12:57 | Reagovat

by the way, krásný dess =)

3 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 22. srpna 2013 v 11:46 | Reagovat

Dobrý rady, hlavně ta desítka :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama