Zakázané ovoce

15. července 2013 v 21:26 | Ecritte |  přemýšlím

V ráji okusil Adam zakázané ovoce, prý na pobídnutí Evy a tak je Bůh vykázal z ráje. Co z toho plyne? Samozřejmě to, že mužské pohlaví udělá vše, aby se vytáhlo před tím ženským ;), ale také to, že dokuď bude člověk chodit po zemi, budou ho doprovázet hříchy a neřesti...


Pokuď jste si představili, že tu budu rozprávět o něčem neslušném až pobuřujícím, musím vás zklamat ;).
Jak ráda říkám, člověk je tvor velice pyšný a tak, dokuď bude na této Zemi, bude hřešit. Kdo by nechtěl zažít ten adrenalin a skusit si, co se stane, když sníte jablko z Edenu...no až na to, že se na vás Bůh rozhněvá, tak vzcelku nic, ale nebyla to paráda? Myslím porušovat pravidla (o tom, že poprvé někteří vidí jablko nemluvím ;) )

Porušovat pravidla je běžná záležitost. Kdo nejel autem trochu rychleji, než se smí? Kdo - pa odolala a opravdu se nedíval na ten program pro dospěláky, kdo se řídil všemi zákazy? Ano, rodiče zákazů rozdali v našem dětství opravdu hodně, většinu jsme porušili ať hned či později, zkrátka to patří k naší povaze.

Pamatujete si na některé zákazy? "Nešlapej do tý louže!", varovala nás maminka těsně před tím, co jsme ji vyšlápli. "Ještě jednou do toho kopneš a...", naštvaně na nás křičela mamina, když jsme kopali do kovové věci, která vydávala nepříjemný zvuk. Ach to dětství, když jsme porušili zákaz, bralo se to jako naše rozpustilost a přemíra enegrie, bralo se to docela i za roztomilé, ale dnes? K porušování pravidel nás vede mladická nerozvážnost, špatná výchova, vymatlaná palice či přemýšlení kolenem. Ach jak by jsem si chtěla skočit do louže a poslouchat maminu, že jsem jí při tom ohodila nový džíny. Čim je člověk starší, bere na sebe více odpovědnosti a tím pádem mohou mít porušená pravidla dalekosáhlé a kruté následky. Takové následky, které by nikdo nechtěl zažít. Bohužel se vyskytují lidé, kteří tyto zákazy porušují a mochutnávají stále dokola zakázané ovoce, asi si myslí, že jim to projde, přejme jim, ať je "jen" Bůh vyžene z ráje a nestane se nic horšího...

P.S. Právě se neteř koupe a až sem slyším jak se řehtá, to budou zas vyplavený sousedi xD

Přeji vám, ať nepodlehnete lákání zakázaného ovoce...

Předchozí TT: Důchodci

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 GVKB GVKB | E-mail | Web | 24. září 2013 v 4:24 | Reagovat

Exkluzivita, to je zakázané ovoce v ráji, když Adam a Eva, pojedli v ráji Exkluzivitu, tak přestali být zvířaty, a stali se exkluzivním Stvořitelem.
Exkluzivita znamená, mít jistý monopol na; obchod, podnikání, umění, sport, školství, zdravotnictví, instituce, informace, programy, pravdu, lásku, atd. tedy jde o velikou výhodu, díky které jsme mocní a bohatí.
Smrt má Exkluzivitu v tom, že smí ukončit život, který je zde díky Stvořiteli, pokud nemáme Exkluzivitu, jsme ubohými bezvýznamnými zvířaty, a myslíme a chováme se logicky agresivně jako ubohá zvířata.
Třeba vůdce a později; král, císař, sultán, šlechtic, zeman, atd. měl Exkluzivitu na vládnutí, a mohl tuto Exkluzivitu předat svým dětem, když bylo vládnutí násilně zbavené Exkluzivity, tak logicky se z vládnoucích lidí, stali ubohá politická a byrokratická zvířata, co mezi sebou bojovali o jistoty a výhody.
Já se stydím, protože jsem nahý, ten kdo má Exkluzivitu, nemůže být nahý, a musí být krásně oblečený, aby vypadal božsky, nahota není jenom otázkou těla, je zde i nahota duše, a tak je duše obléknuta do krásných svatých dezinformací.
Adolf Hitler, nám ukázal co je to mocenská Exkluzivita, tím že postavil koncentrák Osvětim, a zde zabíjel průmyslově židy jako ubohý dobytek, když máte mocenskou Exkluzivitu, může dělat, co vás právě teď napadne, a nikdo vám v tom nezabrání!
Každá víra ve svaté zázraky, je jenom o Exkluzivitě, protože zázraky koná zde jenom ten, kdo má zde mocenskou Exkluzivitu!
Ten kdo hledá Boha, hledá pro sebe mocenskou Exkluzivitu, aby mohl být Bohem, a nemusel zde být ubohým volem, co zde nemá mocenskou Exkluzivitu, a je snadno nahraditelný jiným volem, hodnotu má to co nelze snadno nahradit, o tom je Exkluzivita, díky které se z opice stal člověk.
Podívejme se na problematiku cikánů (Romů) z pohledu Exkluzivity, cikán je snadno nahraditelný jiným cikánem, u cikánů se nesetkáte s Exkluzivitou, proto se cikáni ani nestydí za nahotu u těla a duše, cikáni tedy nepojedli zakázané ovoce Exkluzivity v ráji, a tak zůstali ubohými opicemi.
Člověk je tedy člověkem, pokud má k dispozici od narození jistý mocenský monopol, pokud nemá dítě od narození jistý mocenský monopol, tak je z něj ubohá nahá opice, která je snadno nahraditelná jinou nahou opicí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama