Jak tvořit seriál aneb po čem diváci tv baží

19. července 2013 v 22:34 | Ecritte |  přemýšlím
Už ste někdy přemýšleli nad tím, proč vlastně tu kupu filmů a seriálu sledujete? Jak to, že na nás média chrlí nepřeberné množství pořadů od teleshopingů až po rady jak na domácí mazlíčky. My sedíme před televizí a hltáme, co nám televize nabídne, ale proč? Kde je to kouzlo, že se každý den těšíme na Upíří deníky nebo Dva a půl chlapa, jak to, že se Přátelé= už tak nepouštějí a plno z vás neví, kdo je to Lister z Červeného trpaslíka.


O naší generaci se tvrdí, že ujíždí na televizi a nedělá nic jinýhoi, než je na počíátači. Pár vtipálků ještě dodává, že jediný pohyb který máme, je přesun od počítače k televizi. Ale proč vlastně všechno toto podstupujeme, aby jsme si mohli zapnout ten boží seriál a ponořit se do jeho děje. Nebojte, nepropadla jsem žádný sektě, jen teď zrovna začínam sledovat Glee a vyvstávají otázky, jak to, že chci vidět další díl? Jak to, že mě zajímají osudy postav?
Člověk nemusí být režisér, aby věděl, co chtějí teenageři. Já osobně, kdyby jsem měla natočit seriál, tak by jsem odešla od stávajícího se klišé a to upárů a radši by jsem se zaměřila na lásku, romantiku a životní osudy, ale ne jenom to taky nenávist a otázky, které musíme řešit dnes a denně. Ale neberte to špatně, hlavně ne nic na způsob Ulice, nebo něčeho podobného. Děj by jsem zasadila do prostředí, které je nám známo a o kterým by jsem chtěůla snít. Jak já by jsem chtěla chodit do Americké střední a proč? Oblíbení a neoblíbení, úžasné školy, skříňky a ty úchvatný chodby s automaty na vodu, nebo ta úžasná aula. Ano, vše toto vipadá úžasně a já o tom sním, ale v životě jsem neviděla jinou střední, než obchodku, mikuláškej gympl a masarykáč, ale jak vím, že to má Amerika tak zmáknutý? Ze seriálů!

Dnešní mládež nechce vidět prostory tak notoricky známé, ale chce lepší školu s krásnýma lidma a se zlýma učitelema. Ano, lidi to je to nejdůležitější. Všichni musí být dokonalý a krásný, ale ne úplně všichni. Z nějaký ošklivnky se musí během 2. série udělat dívka klučičích snů a musí tam být pár "nedokonalých" lidí, kteří budou nějací "loseři" nebo budou představovat utlačovaný lidi, který budou zachraňovány těma "dokonalýma".

Ano, je to strašně snobský, ale to přesně chtějí lidé vidět, nechtějí se koukat na "normální" kluky, ale holky chtějí bohy o kterých můžou psát do svých deníčků a představovat si je a kluci zas chtějí dokonalý holki, který budou roztleskávačky a budou vipadat božsky. I když ty, já víme, že je to nereálný, ale bude to frčet, jelikož lidé chtějí odlítnout od "běžnýho" světa a chtějí zabloudit do svých představ, kde jsou nadhazovači fotbalového týmu a nebo oblíbený holki, který mají každej večer nejmíň 3 rande.

Já bych málem zapomněla na dvě soupeřky a rozdělení na ty oblíbené a neoblíbené. I když ty zrobna ne, ale holki prostě milujou dívání se na dvě sokině ze kterých jedna je "ta oblíbená" a druhá "nula", samozřejmě po době, kdy se zdá, že popularita zas vzala vrch ta "nicka" získá srdce kluka a skonší vše happy.

Asi jsem momentálně pár lidí dost naštvala, jelikož jsem rozdělovala lidi na dvě sorty, ale chci jen říci, že je to v uvozovkách (možná semje někde zapomněla) a tím pádem to neberte vážně...

Přeji vám úchvatné seriálové požitky a krásný sny o celebritách ;)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama